Çalgı Eğitimi

Bu sayfada müzik eğitimi alanında önemli bir yeri olan çalgı eğitimine dair faydalı etüt ve eserlere ait kaynaklar yer almaktadır. Etüt ve eserler farklı çalgı branşlarına ayrılmıştır. Her çalgı, içerisinde zorluk derecelerine göre sınıflandırılarak öğrenme seviyeleri göz önünde bulundurularak gruplandırılmıştır..

Keman Eğitimi

Goby Eberhardt’a ait keman ve piyano için hazırlanmış eserlerin yer aldığı albüm için hazırlanmış olan notasyon videoları linki aşağıda yer almaktadır. Keman ve Piyano eşlik dosyalarının ayrı ayrı videolarının da bulunduğu oynatma listesinde sadece piyano eşlik videosunu kullanarak çalışmalarınızı yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

Op.86 numaralı albümün notalarına da aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Eberhardt Op 86 Violin        Eberhardt Op 86 Piano

Keman Piyano Eserleri – Violin and Piano Pieces

Suzuki Keman Okulu Kitap I | Suzuki Violin School Vol. 01

Aşağıdaki youtube bağlantısında Suzuki keman okulu birinci kitapta yer alan eserlerin piyano eşlikli notaları yer almaktadır.

Keman eğitimine yönelik hazırlanan diğer interaktif videolar yakında sizlerle…

Piyano Eğitimi

Aşağıdaki youtube bağlantısında başlangıç piyano eğitiminde temel  taşlardan birisini oluşturan Czerny’ye ait Op. 599 numaralı piyano albümünden hazırlanmış interaktif videolar yer almaktadır.

Kolay Piyano Eserleri

Aşağıdaki youtube bağlantısında başlangıç piyano eğitiminde kullanılan başlangıç seviyesindeki eserlerden oluşan interaktif videolar yer almaktadır.

Eserlere ait notaları aşağıdaki link üzerinden indirebilirsiniz…